• 27 stycznia 2024
  • wyświetleń: 1570

Dwa medale pszczyńskich lekkoatletów w Ostrawie

Pszczyńscy lekkoatleci wracają z dwoma medalami z Ostrawy · fot. M. Biela
W Ostrawie odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska Juniorów, Juniorów Młodszych oraz Seniorów. Zawodnicy Iskry Pszczyna wywalczyli na nich dwa medale!

Z tytułem Halowego Mistrza Śląska Juniorów Młodszych w trójskoku wrócił z zawodów Maksymilian Biela - uczeń Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie. Uzyskał nowy rekord życiowy 12,76m, a wynik ten upoważnia go do startu w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych we Wrocławiu.

Również w trójskoku wicemistrzynią śląska została Magdalena Manowska, z wynikiem 10,20m.

Na najkrótszym sprinterskim dystansie na hali czyli 60m Anna Bąk( pierwszy rok juniorka młodsza) zakwalifikowała się do finałowego biegu i zajęła w nim 7 lokatę. Ania legitymuje się już " życiówką" na poziomie 8,18s.

Tuż za finałową ósemką w skoku w dal znalazł się Wojciech Urbański, który zajął 9 miejsce.