MLF: Już bez niewiadomych

MLF: II kolejka 15.11.2014 · fot. Andzejek
W sobotę odbyła się druga seria spotkań w Młodzieżowej Lidze Futsalu. Tym sposobem poznaliśmy wszystkich uczestników zimowych zmagań pod dachem hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

GRUPA M
Zmagania rozpoczęliśmy od rywalizacji w grupie M. Tutaj w swoim pierwszym meczu Siewcy Popłochu tylko do przerwy dotrzymywali krok Mongolskim Przemytnikom Rzeżuchy. Po zmianie stron strzelili już tylko zawodnicy pod dowództwem Mateusza Włodraczaka, którzy pewnie wygrali.

Drugą wygraną zanotowała na swoim koncie drużyna Radosław Rakowskiego. Lokomotiv Kreatyna pokonał najmłodszą drużynę w tegorocznej edycji MLF. Dajcie Nam Wygrać przebudzili się dopiero w końcówce, ale zdobycie dwóch goli jedynie podreperowało wynik na tablicy.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu Buła i Spóła pokonał Stado Pędzących. Wygrana wcale jednak łatwo nie przyszła. Po pierwszym kwadransie na prowadzeniu była drużyna z Goczałkowic. Po przerwie dwa gole Kamila Żemły odwróciły losy meczu, a wynik przypieczętował trzy minuty przed końce meczu Witoszek.

Wyniki 2. kolejki grupy M
Siewcy Popłochu - Mongolscy Przemytnicy Rzeżuchy - 1:5 (1:1)
Lokomotiv Kreatyna - Dajcie Nam Wygrać - 5:2 (3:0)
Buła i Spóła - Stado Pędzących - 4:2 (1:2)

GRUPA F
Od mocnego uderzenia zaczęła w sobotę grupa F. Już w pierwszym spotkaniu padło bowiem siedem goli. Potyczka Turbo Kozaków z HKS Asfalt do przerwy była bardzo wyrównana. W drugą odsłonę lepiej wszedł jednak zespół Bartosza Pisarka i na 5 minut przed końcem prowadził już 4:1. Zryw Kozaków w ostatnich minutach pozwolił na zdobycie dwóch goli i uchwycenie kontaktu z rywalami, ale losów meczu już odwrócić się nie udało.

Niespodzianką zakończyło się spotkanie AC Materaców z Amatorami. Młodzi zawodnicy ze Studzienic już w pierwszej minucie objęli prowadzenie za sprawą samobójczej bramki Waleckiego. Amatorzy byli jednak pewni swego i do przerwy zdołali odrobić straty z nawiązką. Materace najwyraźniej uśpiły czujność przeciwnika i w drugiej odsłonie zagrali skutecznie i na trzy minuty przed końcową syreną odwrócili losy meczu.

Drugą pewną wygraną odnieśli z kolei zawodnicy Gaz Robi Gaz. Tym razem w pokonanym polu zostawili graczy z Suszca. Formą strzelecką wciąż imponuje jedyna dziewczyna w tegorocznych zmaganiach. Sonia Szuściel dołożyła bowiem do swojego dorobu bramkowego kolejne dwa trafienia.

Wyniki 2. kolejki grupy F
Turbo Kozaki - HKS Asfalt - 3:4 (1:1)
AC Materace - Amatorzy - 3:2 (1:2)
Malibu Suszec - Gaz Robi Gaz - 4:10 (1:5)

GRUPA L
Drużynie z Woli dała się zaskoczyć ekipa Wybrzeża Klatki Schodowej. Już do przerwy LosBlancosMuchacos prowadzili trzema trafieniami. Kiedy osiem minut przed końcem Kapitan WKS zmniejszył dystans do dwóch goli wydawało się, że zespół z Miedźnej jeszcze podejmie rękawice. Inne plany mieli rywale, którzy dołożyli jeszcze dwie bramki i pewnie wygrali.

Starożytni Poganiacze Bydła tylko d przerwy dotrzymywali kroku Debeściakom. Po kwadransie gry było bowiem remisowo. Po zmianie stron podobnie jak w pierwszej odsłonie strzelanie rozpoczął Tabiś, który wraz z kolegami odjechał rywalom na cztery gole. Wobec takiego układu meczu gol Dziursza z 29 minuty był już tylko kosmetyką wyniku.

Meczu kończącym sobotnie zmagania Majstry mimo, że od drugiej minuty przegrywały z Żółwiem Petardą to już 100 sekund później prowadziły dwoma golami. W dalszej części meczu zespół ze Studzienic kontrolował już przebieg gry i spokojnie wypunktował rywali.

Wyniki 2. kolejki grupy L
Wybrzeże Klatki Schodowej - LosBlancosMuczacos - 2:6 (1:4)
Debeściaki - Starożytni Poganiacze Bydła - 5:2 (1:1)
Majstry - Żółw Petarda - 8:2 (3:1)

Szczegóły ligowych spotkań oraz statystyki i ligowe tabele w serwisie

Kolejne mecze młodych piłkarzy na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie już w najbliższą sobotę, 22 listopada. Zapraszamy od godziny 10:00.